İstiklal Yolu Güzergahı

Web sitemizin içeriği Milli Mücadele dönemi ve cephe gerisi konuları ile sınırlıdır. Bir kitaplık kadar zengin içerikte, akademik bilgi tabanlı, dinamik paylaşım sitesidir. Derneğimizin yürüttüğü projelerin çıktıları olan eserlerin telif hakkı Derneğimize aittir. Web sitemizde yayınlanan yazı ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

www.istiklalyolu.com web sayfamızın, un satışı yapan "istiklalyolu.com.tr" web sayfası ile ilişkisi yoktur.

Vadi Çiçekli Kitabının Telif Hakkını Derneğimize Bağışladı

Haberler

Vadi Çiçekli Kitabının Telif Hakkını Derneğimize Bağışladı

Kağnılar Giderdi İstiklal Yolunda İstiklal Yolu Destanı şiir kitabının yazarı Vadi Çiçekli, kitabının telif hakkını Derneğimize Bağışladı.
2002- 2006 yıllarında Çankırı Emniyet Müdürlüğünü yapan Vadi Çiçekli, Çankırı’da kaldığı sürece İstiklal Yolu güzergâhında İnebolu, Kastamonu, Ilgaz, Çankırı, Kalecik, Ankara hattında incelemelerde bulunmuştur. Bilgisi olanlar ile mülakatlar ve kaynak taraması yapmıştır. Dernek Başkanı İsmail Çam’ın  Vadi  Çiçekliyle Çankırı’da görev yaptığı surece İstiklal Yolu hakkında istişareleri olmuştur.
 Vadi Çiçekli Çankırı’dan Ankara Polis Akademisi Başkanlığına atanmıştır. Burada üç yıl görev yaptıktan sonra emekli olmuştur.
Vadi Çiçekli Çankırı’da kaldığı sürece araştırdığı İstiklal Yolu hakkındaki “Kağnılar Giderdi İstiklal Yolunda” şiir kitabını 2008 yılında yayınladı. “Kağnılar Giderdi İstiklal Yolunda” şiir kitabı,  İstiklal Yolu hakkında yayınlanan ilk kitap oldu.
İsmail Çam, İstiklal Yolu hakkındaki bu çok değerli çalışmasından dolayı  Vadi Çiçekliyi  2010 Çankırı Karatekin Üniversitesinin düzenlediği  “ Milli Mücadelede İstiklal Yolu ve Çankırı” Sempozyumuna  bildiri sunması için davet etti.
 T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı/Sivil Toplum Kuruluşları Müdürlüğünce finanse edilen ve Derneğimiz tarafından 2 Temmuz 2018 tarihinden beri yürütülen İstiklal Yolu Vefa Projesi kapsamında, ödüllü edebiyat yarışması düzenlenmiştir. İsmail Çam, İstiklal Yolu hakkındaki çok değerli çalışmasından dolayı Şair Vadi Çiçeklinin Edebiyat Yarışması Şiir jüri üyesi olmasını istemiş kendisi de kabul etmiştir.
 Vadi Çiçekli Şiir Jüri toplantısına katılmak için 9. Nisan 2019 tarihinde Çankırı’da bulunmuştur.
Vadi Çiçekli 9 Nisan 2019 Cuma günü Çankırı’da iken,   “kağnılar giderdi istiklal Yolunda” kitabının Telif hakkını Deneğimize bağışlamıştır. Vadi Çiçeklinin bu konudaki dilekçesi şöyledir.
 
İSTİKLAL YOLU EĞİTİM KÜLTÜR TURİZM GENÇLİK DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA
                                                                                                                                                             ÇANKIRI
                    “KAĞNILAR GİDERDİ İSTİKLAL OLUNDA “ şiir kitabımın,  2008 yılında Vadi yayınları tarafından basımı ve yayımı yapılmıştır. Halen mevcudu tükenmiş durumdadır ve Yayın evi kapanmıştır. Telif Hakkı sözleşmesi sona ermiştir.
                    “KAĞNILAR GİDERDİ İSTİKLAL OLUNDA “ kitabımın Telif Hakkını kuruluşundan beri çalışmalarını takdirle izlediğim İSTİKLAL YOLU EĞİTİM KÜLTÜR TURİZM GENÇLİK DERNEĞİ ne süresiz ve karşılıksız olarak bağışlıyorum.
Gereğini arz ederim                                                                                                     9 Nisan 2019                                                 
                                                   Şair Vadi Çiçekli
EKİ: KAĞNILAR GİDERDİ İSTİKLAL OLUNDA şiir kitabı
Dernek Başkanı İsmail Çam, şunları söylemiştir:  “Kitabın mevcudu tükendiği için özellikle araştırma yapanlar ve okumak isteyenler bulamıyorlardı. Bu anlamlı bağışından dolayı Sayın  Vadi Çiçekliye teşekkür ediyorum.  Mevcudu tükenmiş olan bu değerli eseri,  öncelikle sanal kitap olarak Derneğimizin “www.istiklalyolu.com sitesinde yayınlamaya başlayarak okunmasını sağlayacağız. Daha sonra kaynak bulduğumuzda baskısını yapacağız. Sayın Vadi Çiçeklinin bu bağışı hem bir ilk hem de örnek olmuştur. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.”
 

MİLLİ MÜCADELEDE CEPHE GERİSİ PROJESİ

4. PROJE: 01/01/2019 - 01/01/2020 UYGULANDI

Milli Mücadelede Cephe Gerisi ve İstiklal Yolu Gençlik Sempozyumu

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

İSTİKLAL YOLUNA VEFA PROJESİ

3.PROJE: 02/07/2018 - 30/06/2019 UYGULANDI

SİZİN DE AİLENİZ MİLLİ MÜCADELEYE KATILMIŞTI

Yaşanmış Hatıralar,Kurgu Hikayeler, Şiir Yarışması

İstiklal Yolu Belgeleri Arşivi oluşturulması

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

GENÇLİK İSTİKLAL YOLUNDA PROJESİ

2. PROJE: 17/04/2017 - 17/12/2017  UYGULANDI

Proje süreci,proje kronolojisi,ŞartnameDuyurular,Fotoğraflar,Sergi Galerileri,Katalog

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

  • Türkiye Cumhuriyeti  böyle kuruldu
  • NTV İstiklal Yolu Belgeseli
  • Karinca Ordusu Istiklal Yolunda
  • İstiklal Yolu Dernek Başkanı İsmail Çam TRT AVAZ yayını

Website Bilgi

  • Eylül 2011-Eylül 2012 tarihlerinde oluşturulmuştur.
  • Ekim 2012 tarihinde yayıma başlamıştır.
  • Eylül 2018 tarihinde yenileme ve kapsamlı güncelleme yapılmıştır.
  • Gerektikçe güncelleme yapılmaktadır.

Site İstatistikleri

Online: 1
Bugün Ziyaret: 49
Dün Ziyaret: 100
Toplam Ziyaret: 254647