İstiklal Yolu Güzergahı

Web sitemizin içeriği Milli Mücadele dönemi ve cephe gerisi konuları ile sınırlıdır. Bir kitaplık kadar zengin içerikte, akademik bilgi tabanlı, dinamik paylaşım sitesidir. Derneğimizin yürüttüğü projelerin çıktıları olan eserlerin telif hakkı Derneğimize aittir. Web sitemizde yayınlanan yazı ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

www.istiklalyolu.com web sayfamızın, un satışı yapan "istiklalyolu.com.tr" web sayfası ile ilişkisi yoktur.

Kastamonu 2018 İstiklal Yolu yürüyüşü yapıldı

Haberler

Kastamonu 2018 İstiklal Yolu yürüyüşü yapıldı

Kastamonu Valiliğinin desteği ve himayesinde, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün koordinesinde, başta Milli Mücadele yıllarında şehit düşen Şerife Bacı olmak üzere tüm şehitlerimizi anmak amacıyla 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında İnebolu-Kastamonu arasındaki 95 kilometrelik bölümde 4 gün süren ''Şerife Bacı ve Tüm Şehitlerimizi Anma İstiklal Yolu Yürüyüşü'' Cumhuriyet Meydanı'nda tertip edilen coşkulu karşılama töreni ile tamamlandı.
 
Ülkemizin farklı illerden gelen yaklaşık 200 yürüyüşçünün katıldığı program, Milli Mücadele yıllarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Gözüm Sakarya'da Dumlupınar'da Kulağım İnebolu'da" sözleriyle vurguladığı İnebolu ilçesinden Çarşamba günü start aldı.
 
 Yürüyüşçüler ilk gün 22.2 kilometre yürüyerek Çuha Doruğu’na ulaştı ve geceyi burada geçirdi. Perşembe günü ise 24.4 kilometrelik yolu kat ederek Küre Ecevit Hanı’na ulaşıp burada konaklama yapan yürüyüşçüler, programın üçüncü günü olan Cuma günü 27.6 kilometrelik yolu yürüdükten sonra geceyi Halkacılar kamp alanında geçirdi. Şerife Bacı ve Tüm Şehitlerimizi Anma İstiklal Yolu Yürüyüşünün son günü olan Cumartesi günü, 31.5 kilometrelik en uzun etabı tamamlayan yürüyüşçüler akşam saatlerinde ise Kastamonu merkezine ulaştı.
 
İstiklal Yolu yürüyüşçüleri Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve protokol tarafından Kışla Parkı mevkiinde karşılandı ve burada yürüyüşçüler tarafından Vali Karadeniz’e Türk Bayrağı teslim edildi. Protokol üyelerinin de katılması ile devam eden yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.
 
Programa Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in  yanı sıra Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet İshak, Siyasi Parti Temsilcileri, Bölge ve İl Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

MİLLİ MÜCADELEDE CEPHE GERİSİ PROJESİ

4. PROJE: 01/01/2019 - 01/01/2020 UYGULANDI

Milli Mücadelede Cephe Gerisi ve İstiklal Yolu Gençlik Sempozyumu

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

İSTİKLAL YOLUNA VEFA PROJESİ

3.PROJE: 02/07/2018 - 30/06/2019 UYGULANDI

SİZİN DE AİLENİZ MİLLİ MÜCADELEYE KATILMIŞTI

Yaşanmış Hatıralar,Kurgu Hikayeler, Şiir Yarışması

İstiklal Yolu Belgeleri Arşivi oluşturulması

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

GENÇLİK İSTİKLAL YOLUNDA PROJESİ

2. PROJE: 17/04/2017 - 17/12/2017  UYGULANDI

Proje süreci,proje kronolojisi,ŞartnameDuyurular,Fotoğraflar,Sergi Galerileri,Katalog

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

  • Türkiye Cumhuriyeti  böyle kuruldu
  • NTV İstiklal Yolu Belgeseli
  • Karinca Ordusu Istiklal Yolunda
  • İstiklal Yolu Dernek Başkanı İsmail Çam TRT AVAZ yayını

Website Bilgi

  • Eylül 2011-Eylül 2012 tarihlerinde oluşturulmuştur.
  • Ekim 2012 tarihinde yayıma başlamıştır.
  • Eylül 2018 tarihinde yenileme ve kapsamlı güncelleme yapılmıştır.
  • Gerektikçe güncelleme yapılmaktadır.

Site İstatistikleri

Online: 3
Bugün Ziyaret: 54
Dün Ziyaret: 100
Toplam Ziyaret: 254652