İstiklal Yolu Güzergahı

Web sitemizin içeriği Milli Mücadele dönemi ve cephe gerisi konuları ile sınırlıdır. Bir kitaplık kadar zengin içerikte, akademik bilgi tabanlı, dinamik paylaşım sitesidir. Derneğimizin yürüttüğü projelerin çıktıları olan eserlerin telif hakkı Derneğimize aittir. Web sitemizde yayınlanan yazı ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

www.istiklalyolu.com web sayfamızın, un satışı yapan "istiklalyolu.com.tr" web sayfası ile ilişkisi yoktur.

Derneğimiz Ankara Çankırı tanıtım günlerindeydi

Haberler

Derneğimiz Ankara Çankırı tanıtım günlerindeydi

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 26-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan 2. Çankırı Tanıtım Günlerinde İstiklal Yolu Eğitim Kültür Turizm ve Gençlik Derneği istiklal Yolunu bir  STK olarak tanıttı.

Henüz iki yaşında olan istiklal Yolu Derneği,   Çankırı Tanıtım Günlerinde standı olan iki dernekten biri olarak oldukça dikkat çekti(diğeri Çankırılı Kadınlar Derneği)  .

Dernek Başkanı İsmail Çam, Derneğimize 2m genişliğinde 4m² küçük bir stant verildi, ama teknolojiden yararlanarak küçücük alanı en verimli şekilde kullandık. İstiklal Yolu kesit resim ve haritalarının arasına ( özel satın aldığımız)   122cm Let TV koyduk. TV ekranında sürekli bir döngü ile Geleneksel olarak yaptığımız 7 İstiklal Yolu Yürüyüşün fotoğraflarını, istiklal Yolunun son durum fotoğraflarını, Tescil edilen İstiklal Yolunun işaretlenmesi çalışmalarının fotoğraflarını ve Derneğimizin Hazırlamakta olduğu ve çekimleri süren “ Karınca Ordusu İstiklal Yolu’nda” Belgesel filminin fragmanını gösterdik. Standımızın önünden geçenlerden durup bu görüntüleri izleyenler oldu. Çankırılı olanların kiminin İstiklal Yolu Yürüyüşlerinden haberi oldu kimileri 2016 yürüyüşünün ne zaman yapılacağını sordu. Kastamonulular, Çankırı’nın İstiklal Yolu ile böylesine ilgilemesinden ve Kastamonu’ya desek vermesinden memnun olduklarını dile geçirdiler.

Bazı hemşerilerimiz “ İstiklal Yolu Milli tarihimizin efsanevi ve gurur verici bir gerçeği. Ne mutlu ki İstiklal Yolu Çankırı’mızdan geçmiş ve Çankırılı atalarımızın büyük katkısı olmuş. Bu vefayı bu tanıtım Günlerinde sadece İSTİKLAL YOLU DERNEĞİ 2 m’lik bir standa bir STK olarak yapıyor. Fakat Valilik, Kaymakamlıklar ve Belediyelerin stantlarında niye yer vermemiş anlamış değiliz. Sizden Allah razı olsun”

Dernek Başkanı İsmail Çam, son olarak şu değerlendirmede bulundu:  “Bir  geliri ve desteği  olmayan/çok kısıtlı olan bir Derneğin böyle bir tanıtım günlerinde bulunması çok zor maddi ve manevi olarak  çok yorucu... Ama Milli Mücadeleyi Atalarımız cephede ve cephe gerisinde AİLECE yapmıştır. Şahsen bende 5 gün standa Oğlum (Fuat) ve torunum (İsmail Enes) ile ailece,  İstiklal Yolunu tanıtmaya ve atalarımıza bir nebze olsun vefa borcumuzu ödemeye çalıştık.

MİLLİ MÜCADELEDE CEPHE GERİSİ PROJESİ

4. PROJE: 01/01/2019 - 01/01/2020 UYGULANDI

Milli Mücadelede Cephe Gerisi ve İstiklal Yolu Gençlik Sempozyumu

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

İSTİKLAL YOLUNA VEFA PROJESİ

3.PROJE: 02/07/2018 - 30/06/2019 UYGULANDI

SİZİN DE AİLENİZ MİLLİ MÜCADELEYE KATILMIŞTI

Yaşanmış Hatıralar,Kurgu Hikayeler, Şiir Yarışması

İstiklal Yolu Belgeleri Arşivi oluşturulması

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

GENÇLİK İSTİKLAL YOLUNDA PROJESİ

2. PROJE: 17/04/2017 - 17/12/2017  UYGULANDI

Proje süreci,proje kronolojisi,ŞartnameDuyurular,Fotoğraflar,Sergi Galerileri,Katalog

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

  • Türkiye Cumhuriyeti  böyle kuruldu
  • NTV İstiklal Yolu Belgeseli
  • Karinca Ordusu Istiklal Yolunda
  • İstiklal Yolu Dernek Başkanı İsmail Çam TRT AVAZ yayını

Website Bilgi

  • Eylül 2011-Eylül 2012 tarihlerinde oluşturulmuştur.
  • Ekim 2012 tarihinde yayıma başlamıştır.
  • Eylül 2018 tarihinde yenileme ve kapsamlı güncelleme yapılmıştır.
  • Gerektikçe güncelleme yapılmaktadır.

Site İstatistikleri

Online: 1
Bugün Ziyaret: 46
Dün Ziyaret: 100
Toplam Ziyaret: 254644