İstiklal Yolu Güzergahı

Web sitemizin içeriği Milli Mücadele dönemi ve cephe gerisi konuları ile sınırlıdır. Bir kitaplık kadar zengin içerikte, akademik bilgi tabanlı, dinamik paylaşım sitesidir. Derneğimizin yürüttüğü projelerin çıktıları olan eserlerin telif hakkı Derneğimize aittir. Web sitemizde yayınlanan yazı ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

www.istiklalyolu.com web sayfamızın, un satışı yapan "istiklalyolu.com.tr" web sayfası ile ilişkisi yoktur.

1.Projemiz: Derneğimiz belgesel filimi ve çizgi romanı hazırladı

Haberler

1.Projemiz: Derneğimiz belgesel filimi ve çizgi romanı hazırladı

“Karınca Ordusu İstiklal Yolunda Projesi” İstiklal Yolu Eğitim Kültür Turizm ve Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ve  İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı PROSEDES  (Proje Destek Sistemi) kapsamında finanse edilen bir projedir.

Karınca Ordusu İstiklal Yolu’nda Projesi 14.9.2015  -14.9.2016 tarihlerinde İstiklal Yolu Eğitim Kültür Turizm Gençlik Derneği yönetiminde,   ( DernekYönetim Kurulu üyesi/ ÇAKÜ GSF öğr.üyesi) Proje Koordinatörü Tunç Boran tarafından yürütülmüş  ve başarıyla tamamlanmıştır. Taahhüt edilen hedeflere ulaşılmıştır. Proje kapsamında yapılan faaliyetler şunlardır:

 1. MEB bağlı Çankırı merkezdeki ortaokul, lise ve dengi okullara,  ÇKÜ fakülte ve yüksekokullarına ve  bazı kamu kurumlarında  olmak üzere toplam 41 kurumda           “ Karınca Ordusu İstiklal Yolu’nda” isimli konferans verilmiş toplam olarak   4580 dinleyiciye istiklal yolu anlatılmıştır. Konferanslar Proje Koordinatörü Tunç Boran ve Dernek Başkanı İsmail Çam tarafından paylaşılarak verilmiştir.
 2. TV kanallarında yayınlanabilir kalitede, 40 dakika süreli “Karınca Ordusu İstiklal Yolu’nda” belgesel filimi  hazırlanmıştır  (Bu belgesel İstiklal Yolu hakkında Cumhuriyet tarihinin canlandırmalı ilk belgeseli olmuştur).  Belgesel senaristliğini  ve Yönetmenliği  Proje Koordinatörü Tunç Boran yapmıştır. Hazırlanan Belgesel Derneğimizin web sayfası www.istiklalyolu.com’ da yayımlanmaktadır
 1. Milli Mücadelede cephe gerisi hikâyesinin çizgi romanı hazırlanmıştır (100 sayfa);  2000 adet bastırılmıştır.  Çizgi roman yazarlığını   Proje Koordinatörü Tunç Boran yapmıştır. Bu kitap Türkiye’de “İstiklal Yolu ”hakkındaki ilk çizgi roman olmuştur. Çizgi Romanın dağıtımı yapıldığı yerler:
 1. Çankırı İl sınırları içindeki ilkokul, Ortaokul, lise ve Üniversite eğitim kurumları ve il Halk Kütüphanelerinin tamamına teslim edilmiştir.
 2. Kastamonu İl sınırları içindeki ilkokul, Ortaokul, lise ve Üniversite eğitim kurumları ve il Halk Kütüphanelerinin tamamına teslim edilmiştir.
 3. Ankara  İl sınırları Üniversitelere  ve il Halk Kütüphanelerinin tamamına teslim edilmiştir. Kitap sayısı tükendiğinden MEB bağlı okullara verilememiştir.

Projenin detaylarını ana sayfada bulunan bölümde inceleyebilirsiniz.

Belgesel Filmi için Tıklayın

MİLLİ MÜCADELEDE CEPHE GERİSİ PROJESİ

4. PROJE: 01/01/2019 - 01/01/2020 UYGULANDI

Milli Mücadelede Cephe Gerisi ve İstiklal Yolu Gençlik Sempozyumu

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

İSTİKLAL YOLUNA VEFA PROJESİ

3.PROJE: 02/07/2018 - 30/06/2019 UYGULANDI

SİZİN DE AİLENİZ MİLLİ MÜCADELEYE KATILMIŞTI

Yaşanmış Hatıralar,Kurgu Hikayeler, Şiir Yarışması

İstiklal Yolu Belgeleri Arşivi oluşturulması

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

GENÇLİK İSTİKLAL YOLUNDA PROJESİ

2. PROJE: 17/04/2017 - 17/12/2017  UYGULANDI

Proje süreci,proje kronolojisi,ŞartnameDuyurular,Fotoğraflar,Sergi Galerileri,Katalog

Detaylar için ve Web Sitesi için TIKLAYIN

 • Türkiye Cumhuriyeti böyle kuruldu
 • NTV İstiklal Yolu Belgeseli
 • Karinca Ordusu Istiklal Yolunda
 • İstiklal Yolu Dernek Başkanı İsmail Çam TRT AVAZ yayını

Website Bilgi

 • Eylül 2011-Eylül 2012 tarihlerinde oluşturulmuştur.
 • Ekim 2012 tarihinde yayıma başlamıştır.
 • Eylül 2018 tarihinde yenileme ve kapsamlı güncelleme yapılmıştır.
 • Gerektikçe güncelleme yapılmaktadır.

Site İstatistikleri

Online: 1
Bugün Ziyaret: 57
Dün Ziyaret: 100
Toplam Ziyaret: 254655