WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ BU ANİMASYON İSTİKLAL YOLUNUN GÜZERGAHINI GÖSTERMEKTEDİR

  • İstiklal Yolu Güzergahı

Untitled-1
Dernek Tüzüğü
dernektuzugu
İstiklal Yolu Hatıraları

İstiklal Yolu Şiirleri

İstiklal Yolu Hikayeleri

Sitemiz Eylül 2011 – Eylül 2012 tarihleri arasında oluşturulmuştur. Sitemiz Ekim 2012 tarihinden beri aktif yayınını sürdürmektedir. Gerektikçe güncelleme yapılmaktadır.

İstatistikler
  • 76416Toplam ziyaretçi:
  • 11Bugün kü ziyaretçiler:
  • 63Dünkü ziyaretçiler:
  • 740Aylık ziyaretçi:
  • 44Günlük ziyaretçi:
  • 0Şu anda onliner:

yaris1

DERNEĞİMİZ TARAFINDAN HAZIRLANAN "KARINCA ORDUSU İSTİKLAL YOLUNDA" BELGESELİ

flash slayt
istiklalyolu_tesekkur (Small)

HABER VE DUYURULAR

Çankırı’da 2009 yılından beri her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen Çankırı İstiklal Yolu Yürüyüşünün 8. si “21-22 Ekim 2017 tarihlerinde” yapılacak.
2017 yılı 8.İstiklal Yolu etkinlikleri programını belirlemek için 20.9.2017 tarihinde İstiklal Yolu İcra Kurulu üyeleriyle Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner Başkanlığında toplantı yapıldı.
İstiklal Yolu Yürüyüşünün 21 Ekim 2017 tarihinde Ilgaz’da, 22 Ekim 2017 tarihinde tescil edilen Tarihi istiklal Yolu 2’de (Ilgaz -Çankırı arası indağında) yapılmasına karar verildi ve yürüyüş etkinliklerinin gerçekleşmesi için görev dağılımı yapıldı.
“İnebolu – Kastamonu- Ilgaz –Çankırı- Kalecik Ankara “ hattı, Milli Mücadelede cephe gerisinin Karadeniz’den gelen askeri lojistik malzemelerin sevkiyatının yapıldığı ana yolu olmuştur.
Milli Mücadelenin Cephe ve cephe gerisinde destansı bir zaferle sonuçlanması ve “29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu için Çankırı İstiklal Yolu Yürüyüşü bu olayı ve mutlu sunu hatırlatmak için “Cumhuriyet giden yol anlamında” her yıl 29 Ekimden önceki hafta sonunda yapılmaktadır. Atalarımız bizim için her türlü hava şartlarında yürümüş… Biz torunları da onları anmak, anlamak, takdir duyguları oluşturmak, saygı ve vefa göstermek, teşekkür etmek için hava soğukta olsa, sıcakta olsa ,yağmurlu da olsa YÜRÜMELİYİZ….
Milli Mücadelede eli silah tutan bütün erkeklerin cephelerde olması sebebiyle, %80’ini kadınların oluşturduğu Karınca ordusu tarafından, ilkel kağnı arabaları ve yük hayvanları ile yapılan bu sevkiyat tarihte eşi görülmemiş bir fedakârlığa ve başarıya imza atmıştır.
Çarık veya çıplak ayakla 3 yıl 4 mevsim 344 km, her türlü yokluğu, zorluğu , hastalığı hatta ölümü göze alarak sadece bağımsızlık için karşılıksız yürüyen kahramanlarımızı ve şehitlerimizi şükranla anmak, onların yürüdüğü tarihi yolda yürüyerek onları anlamak, takdir duyguları oluşturmak, saygı ve vefa göstermek ve teşekkür etmek için bütün halkımızı İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜNE DAVET EDİYORUZ.
İstiklal Yolu Yürüyüşü 21 Ekim Cumartesi günü İstiklal Yolunun önemli ve ortasındaki Ilgaz’da yapılacaktır.. Ayrıntılı program aşağıdaki davetiyededir
İstiklal Yolu Yürüyüşü 22 Ekim Pazar Günü Ilgaz Çankırı arasında tescil edilen Tarihi İstiklal Yolunda 2’de yapılacaktır. Yürüyüşe katılmak İsteyenler için Aynı gün sabah 9.00’da Çankırı Kültür Merkezi önünden ücretsiz araç kaldırılacaktır. Yürüyüş bitiminde yine aynı araçlarla Çankırı’ya dönülecektir. Ayrıntılı program aşağıdaki davetiyededir.
Her iki yürüyüşe de bütün halkımız davetlidir.
İSTİKLAL YOLU EĞİTİM KÜLTÜR TURİZM VE GENÇLİK DERNEĞİ

İstiklal Yolu Uydu Görüntüsü
ntv22
İstiklal Yolu Haritası
Yaşayan Kentler Belgeseli
İstiklal yolu Derneği Başkanı İsmail Çam'ın TRT AVAZ yayını
Hava Durumu
CANKIRI
Reklam