WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ BU ANİMASYON İSTİKLAL YOLUNUN GÜZERGAHINI GÖSTERMEKTEDİR

  • İstiklal Yolu Güzergahı

Untitled-1
Dernek Tüzüğü
dernektuzugu
İstiklal Yolu Hatıraları

İstiklal Yolu Şiirleri

İstiklal Yolu Hikayeleri

Sitemiz Eylül 2011 – Eylül 2012 tarihleri arasında oluşturulmuştur. Sitemiz Ekim 2012 tarihinden beri aktif yayınını sürdürmektedir. Gerektikçe güncelleme yapılmaktadır.

İstatistikler
  • 52467Toplam ziyaretçi:
  • 93Bugün kü ziyaretçiler:
  • 98Dünkü ziyaretçiler:
  • 1203Aylık ziyaretçi:
  • 90Günlük ziyaretçi:
  • 0Şu anda onliner:
yaris

DERNEĞİMİZ TARAFINDAN HAZIRLANAN "KARINCA ORDUSU İSTİKLAL YOLUNDA" BELGESELİ

flash slayt
istiklalyolu_tesekkur (Small)

HABER VE DUYURULAR

Çankırı’da 2009 yılından beri her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen Çankırı İstiklal Yolu Yürüyüşünün 8.   “22-23 Ekim 2016 tarihlerinde” yapılacak.

“İnebolu – Kastamonu- Ilgaz –Çankırı- Kalecik Ankara “ hattı Milli Mücadelenin cephe gerisinin Karadeniz’den gelen askeri lojistik malzemelerin sevkiyatının yapıldığı ana yolu olmuştur.

Eli silah tutan bütün erkeklerin cephelerde olması sebebiyle, %80’ini kadınların oluşturduğu Karınca ordusu tarafından, ilkel kağnı arabaları ve yük hayvanları ile yapılan bu sevkiyat tarihte eşi görülmemiş bir fedakârlığa ve başarıya imza atmıştır.

Çıplak ayak ve çarıkla 3 yıl 4 mevsim 344 km her türlü yokluğu, zorluğu , hastalığı hatta ölümü göze alarak sadece bağımsızlık için karşılıksız yürüyen kahramanlarımızı ve şehitlerimizi şükranla anmak, onların yürüdüğü tarihi yolda yürüyerek onları anlamak, takdir duyguları oluşturmak, saygı ve vefa göstermek  için bütün halkımızı İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜNE DAVET EDİYORUZ.

Milli Mücadelenin Cephe ve cephe gerisinde destansı bir zaferle sonuçlanması ve “29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’n in kurulduğu  için Çankırı İstiklal Yolu Yürüyüşü bu olayı ve mutlu sunu hatırlatmak için “Cumhuriyet giden yol anlamında” her yıl 29 Ekimden önceki hafta sonu yapılmaktadır. Atalarımız bizim için her türlü hava şartlarında yürümüş… Bizde onları anmak için hava soğukta olsa, sıcakta olsa ,yağmurlu da olsa yürüyeceğiz….

2009 yılında 150 kişinin katılımıyla başlayan ve istikrarlı bir artış göstererek geçen yıl 1500 kişiye ulaşan katılımın bu yıl 15 temmuzda FETÖ terör örgütünün  darbe girimi sebebiyle daha  da artacağı tahmin edilmektedir.

İstiklal Yolu Yürüyüşü 22 Ekim Cumartesi günü İstiklal Yolunun önemli ve ortasındaki Ilgaz’da yapılacaktır.. Ayrıntılı program aşağıdaki davetiyededir

İstiklal Yolu Yürüyüşü 23 Ekim Pazar Günü Ilgaz Çankırı arasında tescil edilen gerçek Tarihi İstiklal Yolunda yapılacaktır. Yürüyüşe katılmak İsteyenler için Aynı gün sabah 9.00’da Çankırı Kültür Merkezi önünden ücretsiz araç kaldırılacaktır. Yürüyüş bitiminde yine aynı araçlarla Çankırı’ya dönülecektir. Ayrıntılı program aşağıdaki davetiyededir.

Her iki yürüyüşe de bütün halkımız davetlidir.

İSTİKLAL YOLU EĞİTİM KÜLTÜR TURİZM VE CENÇLİK DERNEĞİ

3 4

İstiklal Yolu Uydu Görüntüsü
ntv22
İstiklal Yolu Haritası
Yaşayan Kentler Belgeseli
İstiklal yolu Derneği Başkanı İsmail Çam'ın TRT AVAZ yayını
Hava Durumu
CANKIRI
Reklam