WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ BU ANİMASYON İSTİKLAL YOLUNUN GÜZERGAHINI GÖSTERMEKTEDİR

  • İstiklal Yolu Güzergahı

Untitled-1
Dernek Tüzüğü
dernektuzugu
İstiklal Yolu Hatıraları

İstiklal Yolu Şiirleri

İstiklal Yolu Hikayeleri

Sitemiz Eylül 2011 – Eylül 2012 tarihleri arasında oluşturulmuştur. Sitemiz Ekim 2012 tarihinden beri aktif yayınını sürdürmektedir. Gerektikçe güncelleme yapılmaktadır.

İstatistikler
  • 76416Toplam ziyaretçi:
  • 11Bugün kü ziyaretçiler:
  • 63Dünkü ziyaretçiler:
  • 740Aylık ziyaretçi:
  • 44Günlük ziyaretçi:
  • 0Şu anda onliner:

yaris1

DERNEĞİMİZ TARAFINDAN HAZIRLANAN "KARINCA ORDUSU İSTİKLAL YOLUNDA" BELGESELİ

flash slayt
istiklalyolu_tesekkur (Small)

HABER VE DUYURULAR

“İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının, derneklerin faaliyetlerini desteklemek amacıyla, PROSEDES (Proje Destek Sistemi)çerçevesinde yapmış olduğu 2015 yılı 1. Proje çağrısına, İstiklal Yolu Eğitim Kültür,, Turizm ve Gençlik Derneği, “KARINCA ORDUSU İSTİKLAL YOLUNDA” isimli projesi ile 7.05.2015 tarihinde katılmıştır. 

Çankırı Valiliğinin 21.7.2015 tarihinde yaptığı duyuruda ilimizde faaliyet gösteren 7 derneğe ait proje, içişleri Bakanlığına gönderilmiş olup bunlardan 3 derneğe ait projenin kabul edildiği bildirilmiştir.
Böylece (26.3.2014 tarihinde Öğr. Gör. İsmail Çam’ın başkanlığında kurulan) İstiklal Yolu Eğitim Kültür, Turizm ve Gençlik Derneği, kuruluşunun birinci yıldönümünde verdiği ilk projesinin kabul edilmesi başarısını sağlamış oldu.
Proje, protokolünün taraflarca imzalanmasından sonra başlayacaktır. 84.960,00 TL bütçesi olan projenin uygulama süresi 1 yıldır. Projenin koordinatörlüğünü Derneğin yönetim kurulu üyesi ve Çankırı Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tunç Boran yapacaktır.
Proje, İstiklal Yolunun tanıtılmasında eksikliği hissedilen ve tanıtılmasını kolaylaştıracak bazı kaynak eserlerin hazırlanmasını ve Çankırı merkezde bulunan MEB ve Üniversite öğrencilerine istiklal Yolunu anlatan eğitimlerin verilmesini amaçlamaktadır.
Projenin temel konuları şunlardır.
Karınca Ordusu İstiklal Yolu’nda Belgesel filmi (35 dakika). TV’lerde yayınlanacak ve eğitim programlarında kullanılabilecek içerik ve kalitede hazırlanacaktır.
Milli Mücadeleni ikinci ordusu Karınca Ordusu, çizgi roman şeklinde tarihi gerçeklerle hikâye edilecektir.96 sayfalık bir kitap haline getirilerek çoğaltılacaktır.
Çankırı merkezde bulunan toplam 45 ortaokul, lise, Yüksekokul ve fakültede istiklal Yolunu tanıtan konferanslar verilecektir.
“Karınca Ordusu İstiklal Yolunda Projesi” İstiklal Yolu eğitimine materyal kazandırma ve en kapsamlı eğitim programı bakımından istiklal Yolu tarihine geçecek önemli bir proje olacaktır. Ülkemize, İstiklal Yolu illerine ve Çankırı’mıza hayırlı olsun…

İstiklal Yolu Uydu Görüntüsü
ntv22
İstiklal Yolu Haritası
Yaşayan Kentler Belgeseli
İstiklal yolu Derneği Başkanı İsmail Çam'ın TRT AVAZ yayını
Hava Durumu
CANKIRI
Reklam