WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ BU ANİMASYON İSTİKLAL YOLUNUN GÜZERGAHINI GÖSTERMEKTEDİR

  • İstiklal Yolu Güzergahı

Untitled-1
Dernek Tüzüğü
dernektuzugu
İstiklal Yolu Hatıraları

İstiklal Yolu Şiirleri

İstiklal Yolu Hikayeleri

Sitemiz Eylül 2011 – Eylül 2012 tarihleri arasında oluşturulmuştur. Sitemiz Ekim 2012 tarihinden beri aktif yayınını sürdürmektedir. Gerektikçe güncelleme yapılmaktadır.

İstatistikler
  • 76416Toplam ziyaretçi:
  • 11Bugün kü ziyaretçiler:
  • 63Dünkü ziyaretçiler:
  • 740Aylık ziyaretçi:
  • 44Günlük ziyaretçi:
  • 0Şu anda onliner:

yaris1

DERNEĞİMİZ TARAFINDAN HAZIRLANAN "KARINCA ORDUSU İSTİKLAL YOLUNDA" BELGESELİ

flash slayt
istiklalyolu_tesekkur (Small)

HABER VE DUYURULAR

x5003_10781Haber ve belgesel kanalı NTV istiklal Yolu güzergâhında özel çekim yaparak 40 dakikalık bir belgesel film hazırladı.  Belgesel çekimleri İstiklal Yolu güzergahında İnebolu, Evrenye, Küre, Seydiler, Kastamonu, Ilgaz, Çankırı ile bu yerleşim yerlerine  bağlı köylerde yapıldı.

Ayrıca İstiklal Yolu hakkında  İstiklal Yolu Eğitim Kültür ve Geçlik Derneği Başkanı  Öğr.Gör. İsmail Çam ile de Çankırı Çivitcioğlu Medresesinde röportaj yapıldı.

Belgeseli hazırlayan ve sunuculuğu yapan NTV nin sevilen ve çok izlenen ( Çekimleri Orta Asya’da yapılan ve başlayan)  “ Zaman Yolcusu Türk İzinde” Belgesel Dizisinden tanıdığımız Ahmet Yeşiltepe; Prodüktörü Cihan Çekiç’tir. Kamera çekimleri ise Hüseyin Eroğlu tarafından yapılmıştır.

NTV’nin hazırladığı bu  belgesel, İstiklal Yolu güzergahında özel yapılan ilk belgesel ve İstiklal Yolunun TV’de tanıtılmaya başlamasında  önemli bir adım oldu. Milli Mücadelenin unutulan bir tarihi gerçeğinn hatırlatmasına katkıda bulunan NTV’ye bölge halkı olarak teşekkür ederiz…

Hazırlanan İstiklal Yolu Belgeseli 23 Mayıs 2015 günü  saat 24:00 te NTV’de yayınlanacaktır. Daha sonra Belgesel henüz belirlenmeyen gün ve saatlerde NTV’de tekrar yayınlanacaktır.

Belgesel dijital ortamda bir DYG markası olan www.tvyo.com’un “belgesel” kanalından da istenildiği zaman izlenebilecektir. Ayrıca Belgesel telif hakları süresi dolduktan sonra 19 Haziran 2015’ten itibaren www.isitiklalyolu.com sitesinden de izlenebilecektir.

Belgeseli hazırlayan ve sunucusu Ahmet Yeşiltepe’nin çekimden sonra tanıştığı kişilere gönderdiği SMS:  “ Bu değerli yapıma katkısı olan “İstiklal Yolu” kahramanlarının siz vefakâr torunlarına minnet ve şükranlarımı sunarım. Saygılarımla. Ahmet Yeşiltepe NTV”

İstiklal Yolu Uydu Görüntüsü
ntv22
İstiklal Yolu Haritası
Yaşayan Kentler Belgeseli
İstiklal yolu Derneği Başkanı İsmail Çam'ın TRT AVAZ yayını
Hava Durumu
CANKIRI
Reklam